Jak powinien wyglądać garnitur komunijny?

Komunia to ważna uroczystość, która zapada w naszą pamięć, nawet po latach wywołując miłe wspomnienia. To także okazja do rodzinnego spotkania, którego głównym gościem jest dziecko, przyjmujące sakrament. Mały mężczyzna powinien więc prezentować się schludnie i stosownie do okoliczności – wyjątkowe momenty wymagają przecież odpowiedniej oprawy. Jak powinien wyglądać garnitur komunijny, spełniający powyższe wymagania?

Charakter uroczystości

i warunki pogodowe

 

Komunia to uroczystość przede wszystkim o wymiarze duchowym. Jej powagę warto podkreślić odpowiednim strojem, kierując się zasadą “mniej znaczy więcej”. Dobierając niezbędne elementy, postawmy na klasykę. Oprócz samego garnituru konieczne są: koszula, krawat, kamizelka, buty – wszystko powinno być eleganckie, a przy tym wygodne.
Maj, czyli miesiąc w którym organizowane są komunie, potrafi zaskakiwać pod względem zmienności warunków atmosferycznych. Warto wziąć to pod uwagę, przy wyborze materiału, z którego uszyty jest garnitur. Tkanina powinna być przewiewna i naturalna. Zrezygnujmy z ciężkich, zimowych zestawów na rzecz lekkich marynarek i wygodnych spodni. Materiał, z którego wykonano strój powinien być także odporny na zagniecenia, co jest szczególnie ważne przy energicznym, aktywnym dziecku.

Kolor i rozmiar

 

Kolor garnituru powinien być klasyczny, utrzymany w ciemnej tonacji. Dobrze będzie prezentował się strój w odcieniach grafitu, “nieśmiertelna” czerń lub niezwykle popularny ostatnio granat. Odcień warto dopasować do oczu, włosów i karnacji dziecka. Uniwersalne kolory sprawią, że chłopiec będzie wyglądał elegancko, a strój będzie doskonale prezentował się także na innych uroczystościach rodzinnych.

Niezwykle ważnym elementem jest także rozmiar garnituru. Chłopiec nie powinien być “przebrany” w za duży strój, który będzie krępował jego ruchy, wyglądając sztucznie na pamiątkowych fotografiach. Pamiętajmy, że dziecko nieustannie rośnie, dlatego zakup ubrania powinien zostać starannie zaplanowany w czasie. Warto na kilka tygodni przed uroczystością ponownie zmierzyć garnitur i sprawdzić, czy na pewno pasuje do wymiarów małego mężczyzny.