Jak dobrać buty do garnituru? – Maxim

Jak dobrać buty do garnituru?

Przygotowania do ślubu zawsze wiążą się z masą obowiązków. Załatwienie sali na wesele, zaproszeń dla rodziny i bliskich i wiele innych. Przy tym nie możesz zapomnieć także o zakupie stroju na tę wielką uroczystość.

Najczęściej przykłada się wielką wagę do wyboru garnituru – zarówno dopasowania, koloru, materiału czy dodatków. Należy jednak pamiętać także o tym, aby dobrać także odpowiednie obuwie, które dopełni elegancki wygląd.

 

Jaki materiał wybrać?

W tej kwestii raczej nie ma żadnych wątpliwości. Ślub jest tak ważnym wydarzeniem, że warto zainwestować w eleganckie, ale także wygodne i solidnie wykonane buty. Dlatego też polecamy przede wszystkim warianty wykonane ze skóry naturalnej.

Z jednej strony wyglądają one znacznie lepiej niż ich odpowiedniki z materiałów syntetycznych. Z drugiej strony natomiast są także dużo wygodniejsze. Nawet, jeśli na początku nie są do końca komfortowe, po krótkim czasie dostosują się do kształtu stopy. Nie osiągnie się tego przy butach ze skaju.

Nie ulega też wątpliwości, że obuwie ze skóry naturalnej jest także solidniej wykonane. Dzięki temu będzie Ci służyło przez wiele lat. Musisz pamiętać jedynie o ich odpowiedniej pielęgnacji.

 

Jaki fason wybrać?

Kiedy wejdziesz do jakiegokolwiek sklepu obuwniczego i zapytasz o modele do garnituru, z pewnością będziesz miał do wyboru wiele różnych modeli. Jednak wybór odpowiedniego będzie uzależniony przede wszystkim od przeznaczenia. Jeśli szukasz obuwia na ślub, powinieneś wybrać model prosty, klasyczny i pozbawiony dodatkowych dekoracji.

W takich wypadkach świetnym rozwiązaniem bę

dą tzw. oksfordy. Mają one najbardziej klasyczny wygląd, zamkniętą obłożynę (części, które się sznuruje, są przyszywane do przedniej części buta), a także nałożony nosek.

Niektórzy polecają także derby. Jest to jednak nieco mniej elegancki model, bowiem nie zawiera on noska, a obłożyna jest otwarta. To z kolei wpływa na bardziej casualowy styl buta, a także optycznie powiększa stopę, co z kolei nie jest wskazane w przypadku tak wielkiej uroczystości, jak ślub.

 

Jaki kolor wybrać?

Najczęściej uważa się, że buty są dopełnieniem stylizacji pana młodego. Dlatego też należy odpowiednio dobrać nie tylko model obuwia, ale także jego kolor. Najczęściej do garniturów zaleca się czarne, ciemno- lub jasnobrązowe warianty. Jednak dobór koloru jest uzależniony od tego, jaki będzie garnitur.

Kompletując stylizację na ślub najczęściej wybierane są stroje czarne lub ciemnoniebieskie. W pierwszym wypadku istnieje tylko jeden kolor butów, jaki można założyć – czarny. Każdy inny wariant będzie burzył elegancki wygląd.

W drugim wypadku masz nieco większe możliwości. Do granatowego garnituru będzie pasować czarne lub brązowe obuwie. Jeśli jednak zależy Ci na najbardziej eleganckim wyglądzie, wybierz klasyczne, czarne buty.

Jak widać, istnieje wiele zasad, na podstawie których powinniśmy wybierać obuwie na ślub. Powinny być one wykonane z solidnych materiałów, mieć elegancki wygląd oraz pasować do koloru garnituru. Skorzystaj z naszych rad, a z pewnością wybierzesz odpowiedni model.