Garnitur Pana Młodego – na co warto zwrócić uwagę? – Maxim

Garnitur Pana Młodego
– na co warto zwrócić uwagę?

W życiu mężczyzny istnieje kilka wielkich uroczystości, które zapadają w pamięć nie tylko jego, ale także bliskich czy przyjaciół. Jednym z tych wielkich wydarzeń jest bez wątpienia ślub oraz późniejsze wesele. W trakcie tej uroczystości wzrok wszystkich gości jest skupiony na młodej parze, dlatego też należy dołożyć wszelkich starań, aby świeżo upieczony mąż wyglądał elegancko.

 

Po pierwsze – jak dopasować garnitur?

Podstawą stroju każdego pana młodego jest oczywiście garnitur. Jest to taki typ odzieży, który zapewni wyjątkowo elegancki wygląd każdego, zarówno szczupłego, jak i nieco bardziej puszystego pana. Jeśli jednak jest on źle dopasowany, może zupełnie zepsuć stylizację.

Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest zakup garnituru szytego na miarę. Dzięki temu unikniesz długich poszukiwań marynarki i spodni, które będą idealnie dopasowane.

Wybierając tego typu artykuły warto zwrócić uwagę na materiał, z których są wykonane. Najlepiej zdecydować się na produkty wykonany z bawełny z domieszką włókien syntetycznych. Dzięki temu garnitur będzie wygodny, a także odporny na nieestetyczne zagniecenia.

Niezwykle ważne jest dopasowanie marynarki i spodni do sylwetki mężczyzny. W tym zakresie stworzono kilka zasad, które gwarantują, że pan młody będzie wyglądał elegancko.

 

Zwróć uwagę przede wszystkim na to, aby:

  • – marynarka powinna przylegać do ciała, lecz nie opinać go,
  • – rękawy sięgały mniej więcej do nadgarstka w taki sposób, aby spod niego wychodziło około 1-15, centymetra koszuli,
  • – pilnować tego, by marynarka idealnie pasowała w ramionach,
  • – spodnie nie były zbyt krótkie ani za długie – dopuszczalne jest tylko jedno niewielkie załamanie.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze garnituru?

Oprócz samego rozmiaru i dopasowania marynarki oraz spodni warto zwrócić uwagę także na inne cechy tego stroju.

Jest to między innymi kolor. Minęły już czasy, kiedy garnitur ślubny musiał być wyłącznie czarny. W dzisiejszych czasach dostępne są różne warianty. Jednak dbając o elegancki wygląd pana młodego najlepszym wyborem będzie klasyczna czerń, bądź ciemny odcień granatu. Standardowo wybiera się gładkie materiały, dopuszczalne są również delikatne wzory – paski lub kratka.

Jeśli narzeczeni decydują się na nieco mniejsze uroczystości lub rezygnują z organizacji wesela, mężczyzna może zdecydować się na jaśniejsze kolory stroju. Warto jednak pamiętać, aby był on dopasowany do sukni kobiety. Podczas ślubu bowiem państwo młodzi mają stanowić jedną zgraną parę.

 

Dobór dodatków jest równie ważny

Aby stworzyć elegancką, spójną stylizację, należy zadbać także wybór odpowiednich dodatków. Preferowana jest oczywiście biała koszula ze spinkami do mankietów. Taki wariant bowiem sprawia, że mężczyzna wygląda jeszcze bardziej elegancko.

Do obowiązkowego stroju należy również krawat. Koniecznie musi być on dopasowany kolorystycznie do garnituru czy sukni panny młodej (jeśli jest inna niż biała). Zamiast krawata można także wykorzystać muchę.

Pamiętaj, że Twoi goście na długo zapamiętają ten dzień, a także Twój wygląd (który będzie widoczny również na zdjęciach czy filmie). Dlatego też postaraj się tak zadbać o swój strój i wygląd, aby każdy, kto na Ciebie spojrzy, od razu wiedział, że to właśnie Ty jesteś panem młodym.