Garnitur na komunię – jak mierzyć? – Maxim

Garnitur na komunię – jak mierzyć?

Niezależnie od tego, czy dziecko będzie miało albę, czy nie, warto zwrócić uwagę na garnitur dla dziecka. Odpowiednio dobrany strój sprawi, że chłopiec będzie wyglądał elegancko i porządnie, z drugiej zaś strony czuł się komfortowo zarówno podczas samej uroczystości, jak i późniejszego obiadu czy spotkania z rodziną.

Najlepszym rozwiązaniem jest z pewnością zakup garnituru szytego na miarę. Dzięki temu masz pewność, że zakupiony przez Ciebie komplet będzie świetnie dopasowany. Dodatkowym atutem jest fakt, że sprawdzone firmy krawieckie, oferujące szycie na miarę zazwyczaj wykorzystują solidne materiały, co przekłada się na wygodę użytkowania.

Przy tym jednak należy wspomnieć o niezwykle istotnej rzeczy – aby otrzymać idealny garnitur należy w odpowiedni podać wymiary chłopca. Jak to zrobić?

 

Rodzaj niezbędnych pomiarów zazwyczaj zależy od poszczególnych firm krawieckich – niektórym z nich wystarczą dwie wartości, inne będą oczekiwać ich więcej. Najczęściej należy podać trzy wartości:

  • – wzrost – na tej podstawie krawiec ustali optymalną długość marynarki oraz spodni; te parametry są niezwykle ważne – z pewnością każdy nas kojarzy chłopców czy mężczyzn w zbyt długich lub za krótkich spodniach czy marynarkach,
  • – obwód klatki piersiowej – przydaje się w określaniu dokładnego rozmiaru marynarki,
  • – obwód pasa – wpływa na szerokość spodni.

 

Oprócz powyższych trzech wymiarów firmy krawieckie mogą wymagać także innych wartości.

Należy jednak zawsze pamiętać, aby nie zawyżać otrzymanych wyników. Garnitury zawsze powinny być idealnie dopasowane, aby świetnie wyglądać oraz być komfortowe. Nie kierujmy się więc tym, aby raz wykonany strój służył dziecku przez lata. Pierwsza Komunia jest na tyle ważną uroczystością, że warto dołożyć wszelkich starań, aby każda sfera, w tym również strój dziecka, były dopięte na ostatni guzik.