Na co zwrócić uwagę przy wyborze garnituru?

Odpowiedni garnitur to synonim elegancji i klasy. Dlatego nawet, jeśli nie posługujemy się nim na co dzień, taki strój powinien znajdować się w naszej szafie. Wybierając garnitur warto sięgnąć po model, który nie straci szybko na swojej aktualności i będzie zakrywał mankamenty naszej sylwetki. Na co zwrócić uwagę przy wyborze garnituru, by czuć się w nim dobrze i wyglądać modnie?

Marynarka i spodnie 

– jak dobrać?

 

Marynarka i spodnie to dwa podstawowe elementy, które powinny być dopasowane do naszej sylwetki pod względem kroju. Pamiętajmy, że jednorzędowa marynarka optycznie wyszczupla, dzięki czemu koryguje wygląd naszej sylwetki. Podobnie jest z rozcięciem z tyłu. Najpopularniejsze są modele z jednym rozcięciem, w stylu amerykańskim lub marynarki zupełnie go pozbawione, tzw. strój kontynentalny. Co ważne, należy unikać marynarek zbyt obszernych w ramionach. Takie kroje, popularne w czasach naszych rodziców, dodają nam kilogramów i lat, zmniejszając naszą atrakcyjność. Przy wyborze spodni, najważniejszym elementem jest ich długość. Do wyboru mamy dwie najbardziej popularne opcje. Zgodnie ze stylem amerykańskim spodnie powinny delikatnie załamywać się z przodu. Obecnie najmodniejsza jest jednak szkoła włoska, która promuje krótsze spodnie, często kończące się nad butem.

Materiał i kolor

 

Materiał, z jakiego wykonany jest garnitur wpływa na naszą wygodę oraz na czas użytkowania. Najbardziej popularne są modele wełniane z domieszkami syntetycznymi, jednak ich minusem jest mała przewiewność. Mocno polecane są garnitury z wysokiej jakości wełny wysokoskrętnej, które są odporne na zagięcia i dodają nam elegancji. Na co dzień, by zwiększyć swój komfort, możemy wybrać też inne materiały, takie jak len, czy bawełna. Kolor garnituru powinien być dopasowany do naszych preferencji i typu urody. Zawsze modna jest jednak klasyka, czyli ciemne tony, takie jak czerń, uniwersalny granat czy odcienie szarości. Jeśli lubimy eksperymenty, możemy sięgnąć także po modne obecnie kraty, które są przełamaniem klasycznych wzorów.