Garnitury szyte na miarę – dlaczego warto w nie inwestować?

Garnitur, jako strój przeznaczony na ważne okazje i oficjalne wyjścia, musi spełniać szereg kryteriów, tak by pasować do sylwetki i charakteru mężczyzny. Elegancki wygląd trudno osiągnąć, wybierając standardowy zestaw dostępny w sieciówkach – uniwersalne kroje i masowo stosowane materiały wykluczają oryginalność i prawdziwą klasę. Dlatego każdy mężczyzna, który chce wyglądać naprawdę dobrze, powinien zainwestować w garnitur szyty na miarę.

Idealne dopasowanie

 

Podstawowa zaleta to doskonałe dopasowanie do męskiej sylwetki. Jest ono ważne, nie tylko w przypadku osób z widocznymi cechami szczególnymi, takimi jak nadwaga, czy wysoki wzrost. Taka naprawdę każdy człowiek posiada jakieś mankamenty, które powinny zostać zamaskowane. Dlatego profesjonalny krawiec, jeszcze przed rozpoczęciem szycia spisuje wymiary klienta, biorąc pod uwagę szczególnie jego wzrost, długość rąk, czy obwód w pasie.
Decydując się na zakup gotowego zestawu, jesteśmy skazani na dostępne modele, wśród których królują “biodrówki” i spodnie z mocno zwężanymi nogawkami. Szyjąc garnitur na miarę, model dopasowany jest do naszej sylwetki, dzięki czemu nie jest ani zbyt luźny, ani opięty. Jest jednocześnie wygodny, jak i modny, a my czujemy się komfortowo.

Jakość materiałów

i wykonania

 

Chociaż garnitury z sieciówek kuszą swoją niską ceną, nie zagwarantują nam wysokiej jakości wykonania i długiego czasu użytkowania. Szyjąc na miarę możemy zadecydować, z jakiego materiału ma zostać wykonany nasz strój. Wybór jest naprawdę szeroki: od lekkich, naturalnych, bardziej nieoficjalnych materiałów, aż po eleganckie, bardzo wytrzymałe tkaniny. Wysokiej jakości wełna, która jest odporna na wszelkiego rodzaju zagniecenia, czy miękki i luksusowy kaszmir to elementy, których nie znajdziemy w przypadku gotowych zestawów. Korzystanie z usług profesjonalnego krawca pozwala na dobranie nie tylko głównego materiału, ale też całej gamy tkanin użytych, jako podstawa do stworzenia podszewki, czy poszetki lub elementów dodatkowych, takich jak guziki, czy haftowany monogram. Szycie na miarę to też gwarancja wysokiej jakości wykonania. Nie spotka nas niespodzianka w postaci mało estetycznych nitek, czy odpadających elementów – nasz strój będzie elegancki i doskonale skomponowany.